З початку війни попит на VPN-сервіси в Україні зріс на сотні відсотків

З початку повномасштабного російського вторгнення попит на віртуальні приватні мережі (VPN) в Україні зріс на сотні відсотків, повідомляють фахівці міжнародної компанії ESET, що займається розробкою антивірусного програмного забезпечення.

Згідно з повідомленням, VPN може поліпшити захист цифрового життя тих, хто знаходиться в небезпечних регіонах. Зокрема, вони можуть стати вікном у зовнішній світ для тих, хто живе в окупованих росією містах України, де вільний доступ до новин обмежений.

“VPN-мережа працює як додатковий рівень захисту, шифруючи всі дані, що проходять через неї, і забезпечуючи конфіденційність в Інтернеті. Особиста інформація, дані місця розташування та історія перегляду будуть недоступні для прочитання тим, хто спробує вас ідентифікувати і відстежити. Навіть ваш Інтернет-провайдер не зможе збирати дані про вас”, – пояснюють в компанії.

За даними фахівців ESET, використання VPN-сервісів має ряд переваг: вони дозволяють захистити конфіденційні дані користувачів, приховувати інформацію про перегляди сторінок, надають можливість доступу до заблокованих на певній території веб-сайтів. Крім того, вони відкривають доступ до більшої кількості контенту на стрімінгових платформах, які часто пропонують різні фільми і шоу в залежності від регіону, і дозволяють економити гроші, оскільки зміна географічного місцезнаходження IP-адреси дозволяє вибрати більш дешевий регіон для певних сервісів.

Фахівці повідомляють, що є два варіанти підключити VPN: встановлювати його на кожному окремому пристрої і включати при необхідності, або спочатку налаштувати функцію VPN в роутері. Всі пристрої, підключені до такої мережі, будуть пропускати свій трафік через зашифрований тунель VPN, захищаючи навіть ті девайси, які не підтримують програми, наприклад, смарт-лампу. Таким чином забезпечується додатковий рівень захисту.

Джерело: https://cutt.ly/2KZ21oD