Вперше в світі: паспорт в «Дії» офіційно прирівняли до паперового

23 серпня набув чинності закон, який офіційно прирівнює е-паспорт до паперового. Тепер українці можуть не носити паперовий паспорт або ID-карту. І можуть виїжджати за кордон за допомогою документа в додатку «Дія».


Тепер на законодавчому рівні всі українці можуть використовувати паспорта в «Дії». Навіть виїжджати за кордон з електронним паспортом. Федоров говорить, що «це зручно, а головне – безпечно».


Де можна використовувати паспорт

  • під час подорожей на поїзді або літаку;
  • банки;
  • лікарні;
  • держустанови;
  • магазини;
  • для підтвердження особи поліцейським.


Paperless

15 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №5495 про paperless-режимі в Україні. Всі державні установи відмовляться від паперового документообігу. Держоргани не зможуть вимагати від людини паперові документи та довідки, якщо вони вже є в державних реєстрах.

За словами віце-прем’єр-міністра Мінціфри Михайла Федорова, всі документи українців планують оцифрувати до 2024 року.


Електронні послуги

Мінціфра працює над тим, щоб об’єднати всі держпослуги на порталі «Дія». Український паспорт в «Дії» вже прирівняли до паперового. А з 23 серпня його зобов’язані приймати всі держустанови. Українці вже можуть отримати більше 70 послуг на порталі «Дія». Це оформлення бізнесу, допомога по безробіттю, зміна водійських прав, оплата послуг, податкові пільги, реєстрація на вакцинацію і т.д.


Паспорт вакцинації

Європейський союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку «Дія» відповідають європейським. Презентували функцію в додатку 20 серпня. Всі користувачі, які оновили додаток до останньої версії, можуть сформувати сертифікат вакцинації. Але поки це доступно тільки для користувачів iOS.


А також співробітники працюють над перекладом пакету сервісів в онлайн, які будуть доступні в” Дії “. Подати заяву про шлюб, записатися в чергу в дитячий сад, отримати довідку про місце навчання, призначення пенсії або субсидії і так далі можна буде в кілька кліків. Про це написав Федоров у своєму Telegram-каналі.


Джерело: http://surl.li/adpqo