В Україні можуть заблокувати частину сервісів Google Ads

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, або НКРЗІ, внесла до списку доменних імен, доступ до яких мають заблокувати інтернет-провайдери, один з сервісів Google Ads.

Відповідне розпорядження було зроблено 7 березня, і доменне ім’я, пов’язане з Google, з’явилося десь посеред переліку інших ресурсів. Залишається тільки здогадуватися, за яким саме принципом фахівці НКРЗІ об’єднали майже пів сотні онлайн-магазинів, де продаються алкогольні напої, тютюн та цигарки, з сервісом реклами від Google.

В списку ресурсів, доступ до яких має блокуватися, вказаний сервіс googleadservices. Google Advertising – це загальна назва для різних маркетингових платформ, яким керує техногігант, і googleadservices є частиною цієї системи. Через нього йдуть запити, коли користувачі відкривають посилання з Google Ads у видачі гуглопошуку, і таким чином власники сайтів можуть відслідковувати, скільки користувачів переходять за рекламними посиланнями.

Причому в один день на сайті НКРЗІ з’явилося одразу два розпорядження від 7 березня – за номерами 183/967 та 184/968. Друге розпорядження з’явилося в новинах комісії раніше, і в його додатку серед 49 доменів був представлений і googleadservices.com. Проте в розпорядженні, що виклали майже через годину, хоча і з «попереднім» номером, сервісу Google у переліку не було.

Поки що складно сказати, що саме не сподобалося державному органу у звичайному сервісі аналітики реклами. Можливо, його фахівці побачили якесь посилання з неприйнятної реклами та вирішили без аналізу видати розпорядження заблокувати сервер Google подалі від гріха. Можливо, начиталися новин, що хакери через Google Ads примудряються розповсюджувати копії відомих програм з вшитим шкідливим ПЗ, і перелякалися.

Проте ця помилка може стати на заваді українському бізнесу, якому вкрай потрібна статистика по рекламі, щоб зрозуміти, як в неї краще вкладати гроші та наскільки це допомагає прибуткам. А так вже сталося, що від прибутків залежать і податки, сплата яких, особливо під час війни, важлива для економіки країни. Тож хочеться вірити, що хтось-то впізнає слово Google у посиланні та вкаже державному органу на його помилку.

Джерело: http://surl.li/flmtx