Українські хакери зламали російську систему ГЛОНАСС

Схоже, на росії буде ще більше проблем з навігацією, хоча представники цієї країни й раніше не дуже добре орієнтувалися в просторі та часі. Та українські хакери ще більше ускладнили їм завдання – вони зламали глобальну навігаційну супутникову систему (ГЛОНАСС).

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив експерт з кібербезпеки та засновник багатьох проєктів у сфері кібербезпеки Микита Книш. До виведення ГЛОНАСС з ладу доклали руку «мамкіни хакери» з групи HackYourMom. Спеціалісти зробили висновки, що «провідні російські технології» сильно застарілі.

Микита Книш поки що не коментує цю ситуацію, але вже радить російським військовим та спецслужбам згадувати, як там користуватися паперовими картами, «бо ГЛОНАСС – всьо, тепер в певній мірі за нас». Також він поставив 2 за «Модель загроз безпеці інформації», яку розробляли у московському університеті імені Баумана.

ГЛОНАСС – це радянська, а потім і російська радіонавігаційна супутникова система, яку розробили ще на замовлення Міністерства оборони срср. Розгортання системи у космосі зроблено за допомогою супутників «Глонасс-К» та «Глонасс-М». Основою ГЛОНАСС є 24 супутники, які перебувають на орбіті на висоті в середньому 19,4 тис. км. Координати визначаються за принципом, узятим за аналогією американської системи глобального позиціювання GPS (а кажуть, аналоговнєт). У 2015 р. після виправлення деяких помилок систему ГЛОНАСС, за офіційними даними, здали в користування та у власність міноборони рф.

Точність визначення координат системою ГЛОНАСС гірша від аналогічних показників GPS, а тепер, після плідної роботи українських «мамкіних хакерів», на неї взагалі не варто було б покладатися.

Портал HackYourMom став результатом спільної праці волонтерів і команди Книша. Він наповнюється руками добровольців із самих різних сфер і є також освітньою платформою, тут консолідується інформація з різних напрямків кібербезпеки. Наприкінці січня хакери HackYourMom злили базу даних найбільшого іранського оператора мобільного інтернету IranCell, а також, як додав Микита Книш, «злили майже весь технологічний сектор».

Джерело:http://surl.li/etchs