Starlink вже працює в Україні

Starlink показав себе, в умовах російсько-української війни дуже добре. Незважаючи на чисельні спроби агресорів  заглушити передавачі,  вони забезпечили стійке з’єднання. Військові США вражені тим, як добре працюють передавачі Starlink.

На війні Starlink працює як треба.

Генерал Джеймс Дікінсон з космічного командування США заявив 8 березня, що супутникова система Starlink, в умовах війни, працює в Україні бездоганно. Росія намагається глушити всі наземні канали передачі інформації, щоб запобігти передаванню населенням відомостей про пересування військ. Але впоратися з супутниковими антенами Starlink загарбникам так і не вдалося. Джеймс Дікінсон доповів про це на сенатському комітеті з озброєнь.

За словами генерала, також відомо, що російські війська почали систематично руйнувати наземні ретранслятори мобільного зв’язку. Тому одне з ключових питань, щодо поточної ситуації, від сенаторів стосувалося можливості американських комерційних компаній та військових, запобігти подібного в майбутньому.

Американська військово-цивільна співпраця

Події в Україні показали, що 2000 супутників Starlink в умовах війни дійсно мають сенс. Ані заглушити їхній сигнал, ані пошкодити мережу протисупутниковою зброєю не вийде. Військові США і надалі підвищуватимуть інтеграцію з комерційними компаніями.

Зараз Міністерство оборони сформувало групу з 10 найбільших комерційних супутникових операторів, разом з якими шукатиме відповідь на нові виклики.

Компанія Ілона Маска, який надав Україні пристрої для прийняття сигналів від своїх сателітів,  до цього об’єднання входить також. Тож його участь уже можна вважати військовою допомогою США.

За матеріалами Spacenews.com