США ввели жорсткі санкції проти XIOMI

За інформацією Reuters, адміністрація США внесла до списку санкцій ще дев’ять китайських компаній. У їх числі опинилися авіабудівне підприємство Comac і виробник смартфонів і гажетов Xiaomi. Американські інвестори повинні позбутися від активів компаній до 11 листопада 2021 року.

Розширення чорного списку проти Китаю ініційовано Міноборони США. Відомство пояснило, що ці компанії підтримують китайську військову промисловість і надають повний доступ до передових технологій і розробок. Компанії з чорного списку, згідно з позицією Пентагону, є загрозою національній безпеці США.

Представник Comac відкинув звинувачення у військових зв’язках з Китаєм. Xiaomi заявила, що не пов’язана з військовими розробками, не контролюється і не афілійована з китайськими збройними силам. Xiaomi уточнила, що зробить відповідні заходи для захисту інтересів компанії та її акціонерів.

5 січня 2021 року президент США Дональд Трамп заборонив американськими користувачами в тексті вакансії використовувати основні китайських платіжних систем і деякі додатки. Під роздачу потрапили: Alipay, WeChat Pay, QQWallet, Tencent QQ, SHAREit, Vmate, WPS Office і CamScanner. Причина блокування – дані платіжні системи та додатки мають доступ до конфіденційної інформації користувачів США, яка передається китайським властям «для відстеження місцезнаходження федеральних службовців та складання персональних досьє на громадян».

На початку грудня минулого року до списку санкцій США потрапив китайський виробник чіпів SMIC. Під санкціями вже другий рік знаходиться Huawei. У списку є: China Telecom, China Mobile, Sinochem Group, Hangzhou Hikvision Digital Technology, China Railway Construction Corporation, Inspur Group, Aviation Industry Corporation of China.