Щоб наблизитися до швидкості світла при передачі даних – високочастотні трейдери впроваджують порожнисте оптоволокно

The Wall Street Journal пише, що серед високочастотних трейдерів широко поширилася практика впровадження експериментального типу кабелю для прискорення передачі даних. Фірми прагнуть отримати перевагу в наносекунди над конкурентами за рахунок використання порожнистого оптоволокна.

Технологічна гонка обумовлена ​​необхідністю здійснювати операції з акціями швидше за конкурентів.

Порожнисте оптоволокно є версією оптоволоконного кабелю наступного покоління, що використовується для забезпечення широкосмугового доступу в Інтернет  у будинках і на підприємствах. Такі кабелі передають дані, закодовані у вигляді світлових променів. Волокно з порожнистою серцевиною містить в порожнині десятки паралельних заповнених повітрям каналів, які за обсягом тонше за людський волос.

Оскільки світло поширюється по повітрю майже на 50% швидше, передача даних по порожнистому оптоволокну займає приблизно на третину менше часу, чим по  стандартному кабелю тієї ж довжини.

Різниця часто становить лише незначні частки секунди. Але у високочастотній торгівлі це важливо для отримання прибутку. Фірми HFT використовують складні алгоритми і надшвидкі мережі передачі даних, щоб здійснювати швидкі угоди з акціями, опціонами і ф’ючерсами. Багато з них приховують свої торгові стратегії і технології.

Ще десять років тому, компанія Spread Networks витратила близько $ 300 млн. на прокладення оптоволоконного кабелю по прямій з Чикаго в Нью-Йорк, щоб трейдери могли відправляти дані туди і назад по маршруту всього за 13 мілісекунд. Протягом декількох років цей зв’язок замінили мережі мікрохвильового зв’язку, які скоротили час передачі до, менш ніж, 9 мілісекунд.

Фірми HFT також використовували лазери для передачі даних між центрами обробки даних Нью-Йоркської фондової біржі і Nasdaq Inc., і вони вбудували свої алгоритми в надшвидкі комп’ютерні чіпи. Тепер же трейдери змушені боротися за наносекунди.

DRW Holdings LLC і Jump Trading LLC з Чикаго входять в число торгових фірм, які використовували порожнисте волокно, повідомили джерела. За словами одного з них, підрозділ венчурного капіталу Jump інвестував в Lumenisity Ltd., британський стартап, який виробляє таке волокно.

За словами галузевих інженерів, високочастотні трейдери використовують порожнисте оптоволокно на коротких відстанях не більше декількох сотень метрів. За їх словами, одним з поширених способів використання, є підключення центру обробки даних, в якому розміщені системи АТС, до сусідньої вежі зв’язку. Звідти HFT-фірми передають дані далі через мережі мікрохвильових антен.

Про застосування порожнистого оптоволокна уперше замислилися в 1990-і роки, але ідея так і не отримала широкого поширення, оскільки сигнали, що передаються через такий кабель, загасають швидше, і це робить непрактичним використання на великих відстанях. Крім того, складна конструкція кабелю вимагає великих витрат при його виробництві.

Однак в останні роки вартість виробництва порожнистого оптоволокна знизилася, і деяким виробникам вдалося створити кабель з порожнистою серцевиною, який може передавати дані на великі відстані. Це викликало інтерес у трейдерів.

Один з виробників, OFS, за останній рік отримав більше десятка запитів від HFT-фірм або постачальників високошвидкісних торгових мереж. Стартап Lumenisity, підтримуваний Jump, робить ставку на те, що порожнисте волокно знайде застосування не лише в торгівлі, а, наприклад, в телекомунікаціях і мережах 5G.

Скептики відзначають, що, навіть якщо виробники створять оптоволокно, яке зможе передавати дані на десятки або сотні кілометрів, навряд чи воно замінить бездротові мережі, що передають дані по повітрю, оскільки підземні кабелі неминуче матимуть вигини, які уповільнюють передачу.

Прибічники ідеї говорять, що порожнисте оптоволокно можна використовувати для високошвидкісних каналів в таких місцях, як північний Нью-Джерсі, де у NYSE і Nasdaq є свої центри обробки даних, або навіть під Атлантикою, щоб з’єднати Лондон і Нью-Йорк.