Проєкт «єТурнікет»: медики та інструктори перевіряють турнікети та публікують свої висновки на сайті

країнська IT-компанія створила соціальний проєкт «єТурнікет». Його мета – забезпечити кожного військового протестованим і якісним турнікетом.

У партнерському матеріалі з WEBSPARK його команда розповідає, як саме працює платформа, хто тестує та кого закликають приєднатися до проєкту.

«єТурнікет» – соціальний проєкт допомоги військовим від харківської IT-компанії WEBSPARK. Це ресурс, який допоможе волонтерам і військовим отримати перевірену на практиці інформацію щодо якості турнікета, а виробникам – більше дізнатися про дієвість їхнього продукту.

«Багато волонтерів намагаються допомогти нашим військовим: грошима, закупівлею, виробництвом. Це звичайно добре, але не завжди така допомога може бути корисною. Турнікет – це не той випадок, коли доречно експериментувати, використовувати неперевірене, тому ми вирішили реалізувати такий ресурс, – розповідає Євген Катрич, засновник і СЕО WEBSPARK. – Неякісний турнікет гірший за його відсутність, тому що дає хибну надію».

Ще на початку повномасштабного вторгнення, коли турнікетів у цілому було обмаль, компанія зіткнулась із проблемою. Команда відчула це на власному досвіді, тому що активно допомагала ЗСУ.

Неякісний турнікет може не зупинити кровотечу, створити занадто низький тиск, або ж, взагалі, зламатись. Як результат – людина втрачає кінцівку або навіть стікає кров’ю. «Найгірше для медика – коли він знає, що міг надати допомогу людині, але цей постраждалий вже був мертвим у момент потрапляння до його рук», – каже лікар-флеболог і судинний хірург Дмитро Андрощук.

Команда «єТурнікет» проаналізувала всю доступну інформацію в мережі та почала формувати власний рейтинг турнікетів. З часом виявилось, що відповідних даних недостатньо, а ті, що є, швидко втрачають актуальність.

Як працює платформа 

Платформа від WEBSPARK збирає актуальні дані про турнікети. На сайті можна побачити країну, виробника, ціну та детальні висновки тих, хто тестував пристрій у реальному часі – медиків та інструкторів. Завдяки цьому на «єТурнікет» можна отримати інформацію від експертів щодо надійності та якості турнікета, який ви вибрали.

Проєкт «єТурнікет» є двосторонньою платформою, яка єднає експертів з виробниками турнікетів, представленими на ринку. Він висвітлює як позитивні, так і негативні результати тестування із хронологією і критеріями.

Зараз платформа активно залучає військових експертів, медиків і виробників, які стануть її частиною. Також команда «єТурнікет» розробила програму тестування турнікетів українських виробників, коли їх відправляють військовим на перевірку. Це дає можливість перевірити продукцію в польових екстремальних умовах і при цьому допомогти захисникам.

Джерело:http://surl.li/ghcdr