Оновлення «Дія»: старт бета-тесту пенсійного посвідчення та перевірка нотаріальних документів

«Дія» невдовзі отримає чергове функціональне оновлення — розробники почали приймати заявки на участь в бета-тесті пенсійного посвідчення та посвідки на тимчасове або постійне проживання. Окрім того, команда працює над запуском функції перевірки нотаріальних документів.

Після запуску цих електронних документів українці зможуть скористатися пенсійним просто у смартфоні, а іноземцям, які перебувають в Україні, не потрібно буде носити фізичну картку.

Наразі Мінцифра набирає учасників для бета-тестування — подати заявку можна на сайті відомства. Щоб взяти участь у тестуванні пенсійного посвідчення, потрібно мати такий документ (пластиковий або у вигляді платіжної картки),  виданий із 2014 року, а для тестування посвідки —пластикову картку з безконтактним електронним носієм, видану після 25 квітня 2018 року, банківський рахунок для авторизації в «Дії» через BankID, а також смартфон із NFC.

Точна дата запуску цих двох електронних документів в «Дії» поки не повідомляється.

Незабаром у «Дії» також з’явиться нова функція, яка дасть змогу перевірити справжність нотаріального документа. Це і є той самий обіцяний електронний нотаріат, який став можливим завдяки нещодавно прийнятій урядом постанові про перевірку нотаріальних документів через «Дію». Перевірка справжності нотаріальних документів буде проводитися вже звичним способом — за допомогою QR-коду. І це лише перша із можливостей електронного нотаріату, які планується реалізувати найближчим часом. Наразі команда «Дії» працює над технічним запуском сервісу. Про результат обіцяють повідомити в соцмережах «вже зовсім скоро».

 

Джерело: https://cutt.ly/FK5Ly7R