MineFree — новий мобільний застосунок з мінної безпеки від ДСНС

Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила про доступність нового мобільного застосунку з мінної безпеки під назвою «MineFree» (Без мін). Його пряме та головне призначення — підвищення рівня захисту цивільного населення від небезпечних вибухових пристроїв, можливість повідомлення про виявлення боєприпасів та інформування про території, які несуть потенційну загрозу для населення.

Застосунок призначений для використання громадянами різних вікових категорій. Дизайн та інтерфейс впровадили агенції Grape та Axicube, а концепцією та розробкою займалися компанії  Eleken та Quantumobile. Розробники планують надалі постійно удосконалювати його можливості.

Новий офіційний застосунок з мінної безпеки від ДСНС наразі дозволяє з мобільного телефону виконувати наступні дії:

  • сповіщати ДСНС про місця з вибухонебезпечними та підозрілими предметами;
  • переглядати мапу з територіями, які визначені ДСНС як потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами;
  • ознайомитися з довідником ДСНС, який містить відомі вибухонебезпечні предмети;
  • отримати сповіщення у випадку наближення до небезпечного об’єкта.

Для зареєстрованих користувачів у застосунку розроблена спеціальна електронна форма з фото, описом, адресою і геолокацією. Ця інформація відразу надходить до рятувальників, що забезпечує оперативне реагування ДСНС і подальше знешкодження таких предметів.

Як повідомляють у ДСНС, з початку російської агресії українські рятувальники вилучили понад 176 тисяч вибухонебезпечних предметів на території країни. Однак, попри зусилля рятувальників, понад 30% території України наразі вважається потенційно забрудненою різними боєприпасами та вибуховими пристроями. Щодня мешканці міст і селищ наражаються на небезпеку через залишену або використану ворогом вибухонебезпечну зброю на вулицях, уздоріжжях, лісах, полях, річках, озерах, тощо.

Застосунок вже доступний для завантаження в офіційних магазинах App Store та Google Play.

Джерело:https://cutt.ly/pZNrzbM