Microsoft представила Windows 11

24 червня Microsoft представила «Windows наступного покоління» під номером 11. Про нову ОС першим розповів Панос Панай – керівник підрозділу Windows and Devices. Захід Microsoft проходило онлайн.


Нова ОС від Microsoft є продовженням розвитку Windows 10. Windows 11 отримала сучасний інтерфейс, оновлений дизайн, доопрацьований магазин додатків. А також поліпшену анімацію, нове меню Пуск, панель повідомлень, Провідник і інші елементи, включаючи віджети. У новій ОС також додані нові функції і можливості для віддаленої роботи. Можливе розшарювання контенту з різними пристроями користувача. Буде доступні додатки Android прямо в Microsoft Store через магазин додатків Amazon Appstore. Нова ОС також буде працювати на ARM-процесорах.Реліз Windows 11 очікується в кінці 2021 року. Microsoft випустила утиліту для перевірки на сумісність призначеного для користувача ПК з новою ОС. Учасники програми попередньої оцінки Windows отримають для тестування предрелізний збірки Windows 11 вже на наступному тижні. Після релізу на Windows 11 зможуть перейти всі користувачі Windows 10 безкоштовно.


Системне оновлення Windows 11

Microsoft планує випускати один раз на рік велике системне оновлення для Windows 11. Також в планах компанії випуск стандартних щомісячних оновлень для підвищення безпеки і поширення патчів проти раніше виявлених критичних помилок. Кожна версія Windows 11 для звичайних користувачів буде підтримуватися не менше двох років, корпоративна і для освітній установ – три роки.


Microsoft розповіла, що сервіс Teams тепер вбудований всередину Windows 11 для допомоги користувачам в спілкуванні в будь-якій життєвій ситуації. Також в ОС з’явиться новий додаток «Чат», яке працює на базі Microsoft Teams і за замовчуванням закріплено на панелі завдань. Воно замінює додаток Skype, яке більше не буде розгортатися в новій системі.


Примітно, що в Windows 11 буде повністю відсутні браузер Internet Explorer і голосовий помічник Cortana, який може встановити як додаток при необхідності.


Для ігрових ПК в Windows 11 буде доступна функція Auto HDR, щоб наблизити їх до Xbox Series X і S. Для його роботи необхідний монітор з підтримкою HDR, а також відеокарта з DirectX 11 або DirectX 12. До того ж в Windows 11 будуть інтегровані підписка Xbox Game Pass і сервіс xCloud. Нова ОС буде підтримувати DirectX 12 Ultimate і Direct Storage для більш швидкого завантаження і оптимальної продуктивності ігор.


Мінімальні вимоги для інсталяції ОС Windows 11:

  • 64-бітний двоядерний процесор з тактовою частотою не менше 1 ГГц (32-бітові додатки будуть підтримуватися ОС);
  • 4 ГБ оперативної пам’яті;
  • місце на диску: 64 ГБ;
  • монітор з роздільною здатністю 1366×768 і більше з розміром від 9-дюймів і більше;
  • сумісність з UEFI, Secure Boot і підтримка TPM 2.0; відеокарта, сумісна з DirectX 12

Підтримувані Windows 11 процесори AMD (Ryzen 2000 і вище), Intel (Intel Core 8 і вище) і ARM (Qualcomm).


ОС Windows 11 – це проект компанії на найближчі 10 років. Установчий образ Windows 11, скріншоти процесу її установки і інтерфейсу з’явилися в Мережі 15 червня.


Джерело: http://surl.li/yesc