Microsoft анонсувала Windows 11 SE

Microsoft анонсувала Windows 11 SE – полегшену версію ОС для бюджетних ноутбуків, призначених для навчальних закладів. Windows11 Home працюватиме на слабких пристроях з 4ГБ ОЗП та на процесорах лінійки Atom. Операційна система позиціонується як конкурент Chrome OS.


На відміну від S-режиму для Windows 10 і 11, який передбачає встановлення ПЗ виключно з Microsoft Store, в SE-версії адміністратори освітніх організацій можуть розгортати ПЗ тільки зі спеціального списку, контрольованого Microsoft. До цього списку входить браузер Google Chrome та програма для організації відеоконференцій Zoom. Повний список програм компанія поки не оголосила. Також ОС поставляється із встановленим пакетом додатків Microsoft 365 та Minecraft for Education.


Протягом останніх 18 місяців фахівці Microsoft спілкувалися з викладачами та студентами для їх комфортного користування. Так компанія прийшла до рішення, що всі програми повинні завжди відкриватися в повноекранному режимі. Ще Microsoft видалила деякі макети для багатозадачності, залишивши базові.


Також із ОС повністю видалили віджети, компанія вважає, що вони відволікають студентів від навчального процесу. Варто зазначити, що спеціальна версія браузера Edge працюватиме з розширеннями Chrome. Такий крок пояснюється тим, що багато освітніх організацій США користуються Chrome OS і будують навчальний процес на спеціалізованих розширеннях. Підтримка цих плагінів у браузері Microsoft допоможе легко перейти школам та університетам на нову систему.


За промовчанням Windows 11 SE виконує резервне копіювання документів у OneDrive. Це допоможе учням продовжувати роботу над проектами поза навчальними закладами.


Полегшена версія ОС буде доступна на пристроях від Acer, Asus, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, JK-IP, Lenovo, Positivo та новому Surface SE. Windows 11 SE буде встановлена ​​лише на ті версії ноутбуків, які постачаються в освітні організації.


Джерело: https://cutt.ly/3TaToGZ