«Менеджери Facebook описали дані про таргетинг як «нісенітницю» і визнали його точність «жахливою»»

Внутрішні документи Facebook показують, що компанії слід припинити позиціонувати себе як захисника малого бізнесу на противагу Apple, яка впроваджує нові функції конфіденційності iOS 14. Менеджери соцмережі в листуванні між собою визнають серйозні недоліки в можливостях таргетингу реклами.

Зокрема, ними визнається той факт, що така реклама в половині випадків показувалася не її цільовій аудиторії, а також, що дані, що лежать в основі критерію таргетингу, були «суцільним лайном».

Раніше власник Investor Village, невеликого бізнесу, який розміщує на Facebook оголошення з фінансової тематики, подав позов проти компанії. У ньому говориться, що компанія вирішила закупити таргетингову рекламу в Facebook, оскільки сподівалася залучити «забезпечених і освічених інвесторів», але «мала обмежені ресурси». Однак майже 40% тих, які бачили рекламу Investor Village, або не мали вищої освіти, або не отримували навіть $ 250 000 на рік. Фактично, жоден з опитаних компанією користувачів Facebook не відповідав всім критеріям таргетингу, встановленим для реклами.

У скарзі як аргумент наводяться документи Facebook, які говорять про те, що компанія знала про недостатню ефективність її рекламних можливостей.

А також, у скарзі згадуються не вказані внутрішні повідомлення, в яких «менеджери Facebook описали дані про таргетинг як «нісенітницю» і визнали його точність «жахливою»».

Facebook заявила, що ці цитати представлені поза контекстом. Компанія спробувала вилучити внутрішні документи, отримані позивачем в процесі судового розслідування, на тій підставі, що вони є «конфіденційними» і можуть нашкодити соцмережі, якщо їх прочитають конкуренти. Однак суд відхилив цей аргумент і прийняв всі документи.

Тоді Facebook почала стверджувати, що вона ніколи не гарантує повну точність орієнтування.

Тим часом сама соцмережа почала активну газетну кампанію проти Apple, стверджуючи, що нові заходи захисту конфіденційності в iOS «задушать» американський малий бізнес, який вже бореться з економічними наслідками пандемії.

«Фонд електронних рубежів» був першим, хто викрив соцмережу в лукавстві. Він випустив заяву, в якій говориться, що Facebook прикривається захистом інтересів малого бізнесу, а насправді робить «сміховинні спроби» відвернути увагу про власну репутацію в світі антиконкурентної поведінки і проблем з конфіденційністю.