Гендиректор TikTok не переконав Конгрес США у тому, що застосунок є безпечним

Протягом майже п’яти годин члени Комітету Палати представників Конгресу з питань енергетики та торгівлі ставили питання гендиректору TikTok Шоу Цзи Чу стосовно можливих ризиків платформи для безпеки неповнолітніх, конфіденційності даних та нацбезпеки американських користувачів.

«Американському народу потрібна правда про загрозу, яку TikTok становить для нашої національної та особистої безпеки»‎, – заявила голова комітету Кеті МакМорріс-Роджерс (штат Вашингтон) у своєму вступному слові, зробивши висновок, що «TikTok – це зброя”.

Вона припустила, що це загроза навіть для американців, які не користуються сервісом, адже «TikTok стежить за всіма нами, і Комуністична партія Китаю може використовувати це як інструмент для маніпулювання Америкою в цілому»‎.

У своїх свідченнях Шоу Цзи Чу захищав програму TikTok вартістю $1,5 млрд – Project Texas як прийнятніший захід, ніж примусовий продаж TikTok контрольованою Китаєм компанією ByteDance або заборона платформи в США. Він заявив, що завдяки Project Texas сервіс розпочав «безпрецедентні»‎ зусилля, щоб бути прозорішим щодо свого алгоритму та збору даних, ніж будь-яка інша велика технологічна компанія.

Він не бачив «жодних доказів»‎ того, що Project Texas не відповідає інтересам національної безпеки Конгресу, але відмовився коментувати звіт інформатора з Tech Workers Coalition, в якому модератор контенту TikTok підтвердив одну з найгірших підозр Конгресу – ByteDance має доступ до даних користувачів, які можуть бути використані для відстеження і шпигунства за американцями.

Деякі конгресмени вважають, що Project Texas не має «технічної можливості»‎ утримати дані американських користувачів поза впливом Китаю. Існують побоювання, що якщо платформа не буде повністю прозорою щодо продажу своїх даних, Китай може потенційно придбати дані американських користувачів. А після того, як The Wall Street Journal повідомила про заяву Китая, який діятиме, щоб зупинити примусовий продаж платформи, у гендиректора запитали, наскільки Компартія може бути залучена до цього процесу і чи вважає він, що Китай має владу зупинити продаж.

Шоу Цзи Чу не заперечив, що Китай може втрутитися і погодився, що багато співробітників ByteDance є членами Компартії. Гендиректор ухилявся від розкриття своїх зв’язків з владою Китаю, нагадував, що його свідчення стосувалися виключно TikTok, і також ухилився від засудження порушення прав людини в Китаї – мова йде про етнічну меншину уйгурів.

Ніщо зі сказаного Шоу Цзи Чу не послабило двопартійний об’єднаний фронт проти застосунку, представлений членами комітету. Один з конгресменів заявив, що якщо Китай може заблокувати продаж сервісу, все, що говорить гендиректор платформи про її відстань від влади, було неправдою.

Членам комітету мають 10 робочих днів для того, щоб надіслати TikTok письмові запитання. Невирішені питання охоплювали все – від того, як (і кому) платформа продає дані користувачів, до того, скільки доходів від застосунку утримує ByteDance, і скільки технологічних ресурсів розподіляється між TikTok та іншими компаніями, що належать ByteDance.

Джерело:http://surl.li/fvuxs