Facebook не планує повідомляти 533 млн. користувачів, що їх дані витекли

Соцмережа Facebook не планує інформувати 533 млн. своїх користувачів про витік їх даних. Про це пише видання Reuters 7 квітня 2021 року.


У сервісу немає повної інформації про те, які саме користувачі повинні бути повідомлені про витік. Також соцмережа вирішила не інформувати користувачів про інцидент. Бо вони не зможуть самі вирішити проблему загальнодоступності своїх даних.


У США, де розташовується соціальна мережа Facebook, відсутня загальнонаціональна система захисту прав суб’єктів персональних даних. Окремі законодавчі акти існують тільки на рівні деяких штатів. При масштабних витоках американські компанії надають своїм користувачам безкоштовний доступ до спеціальної системи. Вона у свою чкргу моніторить використання персональних даних. Такий сервіс надає кілька американських ІБ-компаній. Вони повідомляють клієнтам, якщо зловмисники використовують їх інформацію. А також блокують і повідомляють про це банки та правоохоронні органи.


3 квітня ЗМІ повідомили, що Facebook допустив найбільшу в своїй історії витік персональних даних. Імена, телефони, адреси та інші критичні дані 533 мільйонів користувачів мережі з 106 країн світу потрапили у вільний доступ. У тому числі дані майже 10 млн осіб з Росії. У відкритий доступ потрапили навіть номер телефону та адреса Марка Цукерберга – засновника соцмережі.


Після оприлюднення інциденту в ЗМІ Facebook заявила, що причиною витоку даних 533 млн користувачів стала не хакерська атака, а вилучення даних з платформи. За словами представників соцмережі, зловмисники змогли витягти ці дані до вересня 2019 року, завдяки імпорту контактів. Ця функція була призначена для того, щоб знаходити своїх друзів через список контактів. Зараз ця вразливість усунуто.


6 квітня 2021 року Роскомнадзор повідомив, що відомство зажадало від керівництва Facebook надати максимально повну інформацію про витік даних російських користувачів соцмережі. РКН також пообіцяв уважно проаналізувати те, що прийде у відповідь від соцмережі на цей запит. Якщо відповіді не буде, то регулятор збирається залучити Facebook до адміністративної відповідальності.


Джерело: http://surl.li/qlnf