10 відмінностей iPhone 13

14 вересня 2021 року Apple представила iPhone 13 – в другому поколінні смартфонів з підтримкою 5G. Випустивши слідом за досить успішною моделлю iPhone 12, Apple дала зрозуміти, що iPhone 13 являє швидше її модифікацію.


Проте, iPhone 13 демонструє ряд оновлень, включаючи більш яскравий дисплей з меншою “чубчиком” А також поліпшені камери, вдвічі більшу пам’ять і новий процесор A15 Bionic. iPhone 13 був анонсований одночасно з моделями iPhone 13 Pro, новими моделями iPad і Apple Watch Series 7. Нижче наведені 10 найбільш важливих рис iPhone 13, на які слід звернути увагу.


1. Дисплей

iPhone 13, як і його попередники має 6,1-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 460dpi. Використовує він OLED-технологію Super Retina XDR. Що стосується оновлень, то iPhone 13 буде більш яскравим. Яскравість дисплея поза приміщеннями підвищиться до 800 ніт (в iPhone 12 – 624 ніт). Інша зміна – зменшення розміру ніші під фронтальну камеру True Depth за рахунок зміни її конструкції. “Чубчик” тепер на 20% вже, що трохи збільшує корисний простір самого екрану.


Однак у iPhone 13 не буде оновлення, необхідного для більш плавного відображення картинки з частотою 120 Гц – на даний момент ця функція зарезервована для iPhone 13 Pro і в iPhone 13 дисплей має частоту 60 Гц.


2. Процесор

Як завжди, Apple представила нове покоління процесорів для смартфонів серії A – iPhone 13 дебютував з A15 Bionic. Чіп оснащений шестиядерних CPU і чотирьохядерним GPU. Компанія не вказала, яке підвищення продуктивності буде в порівнянні з A14, натомість порівняла продуктивність iPhone 13 з показниками конкурентів: “до 50% швидше, ніж у конкурентів для самого процесора і до 30% швидше за графіку”.


3. Зв’язок

Як і його попередники iPhone 13 буде підтримувати обидва типи зв’язку 5G (в діапазоні до 6 ГГц). Apple не надала подробиці про те, чи буде iPhone 13 пропонувати велику швидкість 5G в порівнянні з iPhone 12 (враховуючи припущення, що iPhone 13 повинен мати новий модем Qualcomm 5G). Замість цього поновлення 5G, Apple зосередила зусилля на включенні більшої кількості діапазонів 5G «дозволяючи йому бути на зв’язку п’ятого покоління в більшій кількості місць, з більшою продуктивністю і радіо-охопленням», – повідомила компанія Apple в своєму прес-релізі. У планах компанії збільшення до кінця року кількості підтримуваних операторів зв’язку 5G до 200 і більше в усьому світі.


4. Батарея

Одне з найбільш корисних оновлень Apple для iPhone 13 – збільшення часу автономної роботи. Apple обіцяє до 19 годин відтворення відео для iPhone 13, що на 2,5 години довше, ніж на iPhone 12. Збільшення часу автономної роботи пов’язано як з більш високою енергоефективністю чіпа A15, так і зі збільшеним розміром батареї.


5. Пам’ять

Ще одна помітна оновлення iPhone 13 – стартова ємність сховища смартфона 128 ГБ, що вдвічі більше, ніж у iPhone 12. iPhone 13 буде також пропонуватися в конфігурації 256 ГБ і 512 ГБ.


6. Камера

Здвоєні тилові камерами iPhone 13 включають новий ширококутний об’єктив з розширеною матрицею. Оптична система здатна вловлювати на 47% більше світла. Це дозволяє значно поліпшити якість фотозйомки в умовах недостатнього освітлення. Ще одне оновлення пов’язано із застосуванням оптичної стабілізації зображення, так званий зрушення сенсора. Раніше він був доступний тільки для моделі iPhone 12 Pro Max.


Дана технологія “стабілізує сенсор, а не об’єктив. В результаті знімки стають більш стійкими”, – йдеться в повідомленні Apple. Над-широкоугольная камера також включає в себе новий сенсор. Він за “дає зображення з більшою деталізацією в темних областях фотографії та записує відео з меншим шумом”. Дві камери по 12 мегапікселів кожна мають 2-кратне оптичне і 5-кратне цифрове збільшення.


Компонування тилових камер також змінилося, тепер вони розташовані по діагоналі, а не по вертикалі, як на iPhone 12.


7. Відео

Apple анонсувала нові функції відео для iPhone 13, включаючи кінематографічний режим. Він може автоматично змінювати фокус при зміщенні об’єктів. Компанія продемонструвала здатність даного режиму «розумно» переміщати фокус з об’єкту, що знаходиться в полі зору на інший об’єкт, якщо він змінить ракурс і буде дивитися в іншому напрямку.
Компонування тилових камер також змінилося. Тепер вони розташовані по діагоналі, а не по вертикалі, як на iPhone 12.


8. Корпус

Форм-фактор iPhone 13 залишається майже таким же, як у iPhone 12. Зміна полягає в дуже невеликому збільшенні товщини. IPhone 13 матиме товщину 7,65 мм у порівнянні з 7,4 мм з iPhone 12. У iPhone 13 також збережеться дизайн з плоскими краями, який був представлений в iPhone 12.


Щодо довговічності, iPhone 13 як і раніше буде мати високоміцне керамічне покриття дисплея. А також ступінь водонепроникності IP68. Тобто пристрій витримуватиме 6-метрове занурення у воду протягом півгодини. IPhone 13 буде сумісний з аксесуарами MagSafe, які можна прикріпити на магнітах до задньої частини телефону.


9. Забарвлення

IPhone 13 буде доступний в п’яти кольорах: рожевий, синій, опівнічний (чорний), зоряний (білий) і червоний. Рожевий колір є новим і замінить зелений, який був доступний для iPhone 12.


10. Ціна і доступність

Стартова ціна iPhone 13 від Apple становить 799 доларів. Це ідентично стартовій ціні iPhone 12. Хоча початкова пам’ять на iPhone 13 збільшилася вдвічі до 128 ГБ.


Джерело: http://surl.li/agfyb